Teknik İşletme Hizmetleri

Tesis ve binalarımızın bizlere sunduğu yaşam ortamının kalite ve konfor düzeyi, arka plandaki birçok makine ve sistemin iyi çalışması ile sağlanır. Teknik işletme hizmeti, tesislerdeki mevcut altyapının kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilerek bakımlar ve onarımlar ile sürekli hizmet verebilir durumda olmasıdır. Bu çalışmalar, ofis alanlarında çalışan memnuniyetine, endüstriyel tesislerde üretime, site ve rezidans gibi yapılarda ise hane halkının konforuna direkt etki etmektedir.

Bir tesisin teknik işletim ve mekanik bakım işlemlerini yürütmek, her şeyden önce pek çok farklı alanda uzmanlık gerektirir. Alanında deneyim kazanmış mühendis ve teknisyenlerden oluşan teknik kadromuz, elektrik, elektronik ve mekanikle ilgili her türlü tamir, önleyici ve koruyucu bakım hizmetleri sunmaktadır. House Tesis Yönetim olarak projelerimizde ısıtma, soğutma, sıhhi tesisat, tadilat, enerji sistemleri altyapısı gibi pek çok sistemin bir bütünlük içerisinde kusursuz şekilde işlemesi için sorunsuz bir alt yapı kurulumuna ve bakımına önem veririz.

Ar-ge çalışmalarına ve hizmet içi eğitime önem veren House Tesis Yönetim; gelişen teknolojiyi sürekli takip etmekte, edindiği bilgileri ve yenilikleri verdiği hizmet içi eğitimler sayesinde tüm çalışanları ile paylaşmaktadır.

Başlıca Hizmetlerimiz
  • Teknik İşletme Hizmetler

  • Teknik Bakım Hizmetleri

teknik işletme

Tesislerinizde çeşitli gereklilik ve konfor şartlarına göre belirlenmiş işlevselliklerin devamlılığının sağlanması, müdahale ve arıza gidermelerin zamanında gerçekleştirilmesi ve işletim esnasında en ekonomik çalışmanın sağlanması, yatırımın ömrünü uzatmaya yönelik azami itina ile çalıştırılması amacı ile işletme yapılmalıdır.

Teknik altyapı sistemlerinin tamamının çalışır durumda olduğu kontrol edilerek, gerekli işletme ayarları yapılır. Ayrıca işletme esnasında ortaya çıkan ve işletmenin sürekliliği için müdahale gerektiren çalışmalar yapılır.

Tesisin teknik ve mekanik durumu ile ilgili teknik rapor oluşturulur, teknik konularda satın almalar için piyasa araştırması yapılarak fiyat mukayese tablosu hazırlanır, satın almalar kolaylaştırılır, teknik bakımlarınız için master plan hazırlanır, elektrik ve mekanik teçhizatların bakım ve onarım sözleşmeleri yapılır, projedeki malzeme ve makinalara göre günlük kontrol listeleri oluşturulur, asansörden koridora, kazan dairesinden su depolarına kadar her yer kontrol altında tutulur, gece oluşabilecek arızalar için mobil destek hizmeti sağlanır, tesis içerisinde gelişen teknik arızaların tetkiki yapılır ve gerekli yönlendirmeler yapılır, tüm tesisisin aydınlatma sistemlerinde oluşacak sorunları giderilir, merkezi ısıtma-soğutma, yangın söndürme, iklimlendirme, hidrofor, interkom, tesisat uydu, asansör ve sulama sistemleri gibi sistemlerin bakım ve onarımı yapılır, su depoları yılda bir kez dezenfekte ettirilir, çocuk oyun gruplarının bakım, onarım ve tamiri yapılır, tesis içerisinde yer alan yaya yolları ve parke taşı yollarının bakım onarım ve tamirinin gerçekleştirilmesi sağlanır, saha içerisindeki metal kısımların kaynak işleri yapılır ve blok kapılarının onarımı yapılır.

teknik bakım

Bir tesisten maksimum verim alınabilmesi için; cihazlarda beklenmedik bir arıza oluşmadan, çalışmayı beklenmedik kesintilere uğratmadan ve kalitenin düşmesine neden olmadan önce, tesisteki altyapı bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Planlı periyodik bakım ile tesiste daha önce fark edilmeyen, iş akışı için risk oluşturan konular belirlenebilmektedir, oluşabilecek arızalar meydana gelmeden önce önlenebilmektedir, arızanın yol açacağı iş kesintisi önlenebilmektedir, arızanın yol açacağı yüksek maliyet önlenebilmektedir, arızanın başka sistemlere olan olumsuz etkisi önlenebilmektedir.

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğumuz bakım takvimindeki periyotlara göre, hem tesiste sürekli çalışan ekipler hem de dış ekipler ile bakım faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

İşletmelerde elektrik ve mekanik teçhizatın düzenli bakım ve onarımlarının yapılması, blok merdiven otomatiği, uydu yayını, otomasyon sistemi, asansör içi ve dışı, çatı ve blok aydınlatma arızalarının giderilmesi, bahçe aydınlatmaları, kapı ve elektrik sisteminin faal bulundurulması, işletme güvenlik ve sürekliliğini tehdit eden durumların yöneticiye rapor edilmesi, işletme müdürünün vermiş olduğu iş akış programının uygulanması, çalışma ve iş güvenliği ile ilgili talimatlara uygun hareket edilmesi, enerji kaynaklarının kesintisiz devamlılığını, sürekliliğini ve kalitesini koruma, tesislerin çalışır durumda olduğunun kontrol etme ve gerekli işletme ayarlarını yapma, işletmenin sürekliliği için müdahale gerektiren çalışmaları yapma, arıza ve talep halinde müdahale etme, uzmanlık gerektiren konularda ise ilk müdahale ve sözleşmeli servisi devreye sokma, tüm koruyucu ve periyodik bakımları yerine getirme, sözleşmesi mevcut olmayan firmalar ile "Bakım Sözleşmesi Yönetimi" oluşturma, tesisatın teknik verilerini, yapılması gereken işletme ve koruyucu bakımlarını içeren "Kayıt Defteri" hazırlama, teknik işletmedeki yedek parçaların stok yönetimi, İyileştirme projeleri ile ölçülebilir değerleri toplama, yorumlama ve yayımlama işlemleri yapılmaktadır.

Proje Teklifi İsteyin
tesis yönetim referanslar
20+
İş Ortaklıkları
tesis yönetim çalışanları
1930+
Yaşam Alanı
tesis yönetim referanslar
450+
İşyeri ve Ofis
tesis yönetim çalışanları
7200+
Site Sakini